Amway

Amway
3.7 (73.79%) 29 votes

62
35
Rating: 34 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by zwiększyć rating:

Amway to jedna z najbardziej znanych firm MLM.

Powstała ponad pół wieku temu.

W Polsce była bardzo popularna po upadku komunizmu. Zetknęło się z nią setki tysięcy, jeżeli nawet nie miliony osób. Rzutcy mówcy obiecywali złote góry. Ale niewiele z tego wyszło, w Polsce dorobiła się na tym najwyżej garstka osób. Tak zwanych Diamentów (aktualnych, nie dawnych) jest może kilku w całym kraju.

W USA firma zaczęła działalność w 1959, założona przez Jaya Van Andela i Richa DeVosa. Początkowo zajmowała się sprzedażą środków czystości, następnie zaczęła je produkować. W 1975 r. w sprawie FTC vs. Amway 93FTC618 sąd najwyższy USA uznał że Amway nie jest piramidą. Obecnie sprzedaje witaminy, kosmetyki, środki czystości, przybory kuchenne, filtry wody itp.W 1999 r. w USA zaczęła sprzedawać w Internecie przez serwis QUIXTAR (USA), AMIVO (Europa Zachodnia) i VEBSO (Europa Środkowo-Wschodnia). VEBSO zakończyło działalność 3 lata później.

Witajcie w życiu

Dystrybutorzy firmy byli bohaterami słynnego filmu pt. Witajcie w życiu, nakręconego w 1997 roku, który przez wiele lat mnie mógł być emitowany bo był objęty sądowym zakazem publikacji w ramach zabezpieczenia powództwa złożonego w sądzie przez Amway.

W Polsce działa w formie spółki z o.o. (rejestracja w 1992 r., kapitał zakładowy 473 800 zł, KRS 0000060520)

Produkty

Firma ma produkty dobrej jakości, ale bardzo drogie. Popularne są proszek SA8 oraz płyn LOC, kosmetyki marki Artistry oraz witaminy i suplementy Nutrilite.

Organizacje motywująco – szkoleniowe

W Polsce i na świecie działa kilka organizacji motywująco-szkoleniowych, oferujących swoje produkty (np. nagrania) osobom działąjącym w MLM Amway. Są to między innymi:

Network Twenty One (21)

Network TwentyOne Polska to część międzynarodowej społeczności Network TwentyOne International, która została powołana, aby służyć przedsiębiorcom współpracującym z Amway, w budowaniu ich silnego i dochodowego biznesu.

Został założony w 1990 roku przez Jim i Nancy Dornan. Działa w ponad 35 krajach i jest jedną z największych organizacji na świecie, które są związane z Amway.

Yager Group

Założycielem Yager Group jest Dexter Yager. To jedna z największych organizacji franchisingu na świecie. W biznesie Amway Dexter Yager pojawił się w 1964 roku, gdzie zaczął budować swoją grupę dystrybucji w oparciu o standardowy schemat MLM. Jednak potem zwrócił uwagę na to, że bardzo ważna jest jakość struktury. Zgodne z jego metodą budowanie takiej struktury opierało się stałym podsycaniu motywacji oraz korzystaniu doświadczeń osób, które już miały sukces na swoim koncie.
Amway w 2007 roku miało 132 mln obrotu, a w 2013 i 2014 – 135,5 mln. Jak widać firma nie zwiększyła przez ten czas znacząco obrotu.

Obroty firmy

Obroty Amway w Polsce kształtowały się nastepująco: w roku 2007 – 209 milionów złotych,  2009 – 272 mln, 2011 – 280 mln, 2012 – 268 mln, 2013 – 269 mln, 2014 – 260 mln zł.


Opinie o firmie

No słabo Amway w Polsce idzie

Amway
10
7
Rating opinii: 9.46 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

Na świecie takie duże obroty a w Polsce? Coś kiepsko im idzie. Na Ukrainie jest więcej diamentów. A tu? Jedno małżeństwo i kilku ludzi którzy byli diamentami i dzisiaj bawią się w coś innego? Pospadali z pozycji, struktury się rozleciały.

Nic dziwnego jak sprzedają proszek po 160 zł i garnki za kilka tysięcy. Jak ktoś chce być sprzedawcą garnków to może zrobić tam karierę – albo sprzedawać je emerytom na pokazach, może więcej zarobi.

Tyle szumu, tyle setek tysięcy osób wciągniętych, a wyniki? Bieda. Jeszcze są ludzie którzy sobie dorabiają po kilkaset zł i łudzą się że kiedyś zostaną milionerami. Znam też takich co od kilkunastu lat się tym zajmują – i ciągle nic. Ale ponieważ mózg mają wyprany kasetami to ciągną to dalej, mimo pustki w kieszeni.

Produkty (i ich ceny) chyba nie pasują do kraju…

21 komentarzy
 • No popatrz. Idzie im słabo? A robią coś żeby szło im lepiej? Każdy może "wejść" do Amwaya. Zależy tylko jak do tego podejdziemy. Jeżeli podejdziemy na zasadzie: jestem i teraz powinienem już zacząć zarabiać i w krótkim czasie zostać milionerem, to sukcesu nie będzie. Amway jest producentem towarów za które nie trzeba się wstydzić.... Czytaj dalej »
 • Tadeuszu, wszystko fajnie, tylko zobacz - zwalasz winę na ludzi. Naprawdę przez tyle lat i tyle tysięcy ludzi nie znalazło się więcej niż dwie osoby które wejdą na poziom diamenta i go utrzymają przed długi czas? To może to nie wina ludzi, tylko systemu i firmy? Czytaj dalej »
 • Tadeusz ma rację, to działa wszędzie gdzie wchodzi... tylko w Polsce "rozwala się o brzozę". Ludzie wciąż nie potrafią uwierzyć, że mogą coś zrobić bez kombinowania i oczekiwania fortuny natychmiast. Faktycznie w tym biznesie dobrze jest zakotwiczyć kilka grup poza naszym krajem. Mentalność Polaków jest straszna... Czytaj dalej »
  • W Indiach niezbyt dobrze działa - bo było śledztwo, oskarżenia o piramidę, zamknęli i aresztowali dyrektorów 🙂 W Chinach tymczasowo też było zakazane, a teraz jest ale na zupełnie innych zasadach niż w Polsce i USA. Czytaj dalej »
   • Nie wiem skąd masz te informacje, ale są nieścisłe. Po pierwsze - nie w Indiach a w JEDNYM stanie indyjskim - Adra Pradesh, po drugie - wyrok sądu z tego stanu został uchylony przez sąd wyższy z zaleceniem, by nie wszczynać następnych spraw przeciwko AMWAY, bo działa w oparciu o legalny model mlm. Nie wiem skąd masz informacje o... Czytaj dalej »
     • Nie wiem o co chodziło z tym Pincneyem, fakt pozostaje faktem - AMWAY w Indiach działa. Czyli nie zakazano jego działalności, bo jak widać nie było ku temu podstaw. http://www.amway.in/store/ Fakt, iż ponownie sprawa miała miejsce w stanie Andra Pradesh daje do myślenia - ktoś tam ewidentnie "nie lubi" AMWAY-a. ;P Nieprawdą... Czytaj dalej »
     • Ryszardzie, aresztowanie Pinckneya było w Kerali, nie Andra Pradesz. Więc twoja teoria spiskowa nie jest uzasadniona. Zresztą, serio, myślisz że policja kogoś zamyka bo ktoś "nie lubi" jakiejś firmy? Zobacz sobie plan marketingowy Z USA:... Czytaj dalej »
      • A w kwestii "zamykania, bo nie lubimy firmy x" - naprawdę trzeba daleko szukać? Polskie podwórko obfituje w takie przykłady, firm zniszczonych "na zamówienie". Polecam oparty na faktach film "Układ zamknięty". Czytaj dalej »
 • W każdej firmie MLM są "stanowiska" w różny sposób określane, w Amway to Diament. Zatem należy spojrzeć na przynajmniej 2 sprawy: ilu takich Diamentów ma każda firma MLM działająca w Polsce oraz jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać taki tytuł. Co do cen. No niskie nie są, ale w sklepach też różne są produkty i ludzie je... Czytaj dalej »
  • W AMWAY nie ma "stanowiska" Diamenta. Jest po prostu poziom rozbudowy biznesu. O tym, jak "coraz więcej osób wie", że cena jest odbiciem jakości, mogą świadczyć przykłady klientów pewnego znanego mi dobrze warsztatu, wykonującego meble na zamówienie. Ludzie przychodzą zamówić kuchnię o wartości 10 tys. i oczekują materiałów za 20... Czytaj dalej »
 • Ja trochę nie na temat i raczej jako przerywnik w dyskusji opowiem o ostatnim telefonie mojej matki. Otóż: czy ja pamiętam jak kiedyś (20 lat wstecz) byłam i handlowalam druciakami Amway, bo bardzo dobre byly, zlew I garnki blyszczaly, zaschnieta farba nie miala z nimi szans i żebym kupiła bo się skończyły ! i że pieniądze będą... Czytaj dalej »
 • A Rychu nawraca i głosi dobrą nowinę nadal. Nie ważne, że sam już dał sobie spokój, nie ważne że przez tyle lat niczego się nie dorobił i z pewnością nic nie zarobił. Ale głosi dalej !. Potwornie destrukcyjna sekta ! Czytaj dalej »
 • Byłem na kilku spotkaniach.Kilkanaście lat temu i niedawno.Spotkanie prowadziły ;diamenty;.Euforia i afirmacja osiągnięć finansowych.Tylko kiedyś jak i teraz diament miał niekompletne uzębienie, wyświecony garnitur i rozklapane buty.Coś mi nie grało.Nie tak powinien wyglądać sukces. Czytaj dalej »
 • + Dodaj swój komentarz do tej opinii  O Autorze

  Dodaj swoją opinię i dzięki temu pozyskaj nowych partnerów i zarabiaj więcej (zobacz jak i dlaczego)

  Dodaj opinię

  Prosimy o napisanie opisu własnymi słowami, nie kopiowanie z innych stron. Teksty będące kopią nie będą akceptowane.