Avon Cosmetics Polska

Avon Cosmetics Polska
4 (80%) 1 vote

1
0
Rating: 1 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by zwiększyć rating:

Avon to firma, która jest światowym liderem na rynku kosmetycznym. Pod marką Avon na gruncie polskim kryją się trzy niezależne spółki, jakimi są; Avon Cosmetics Polska, Avon Operations Polska, Centrum Usług Finansowych.

Avon Cosmetis Polska została powołana w 1992 roku. Natomiast w 1997 roku w Garwolinie powstała spółka Avon Operations Polska, która obecnie jest jedną z największych, ale też najnowocześniejszych fabryk kosmetyków z centrum dystrybucyjnym w Europie. Kosmetyki, które są produkowane w Garwolinie trafiają do ponad 59 krajów na świecie. W fabryce utrzymywane są najwyższe standardy produkcyjne. W 2005 roku powstała spółka Centrum Usług Finansowych, która zajmuje się obsługą procesów finansowo- księgowych firmy Avon.

Avon oferuje kobietom możliwość bezpośrednich zakupów. Wizją tej firmy jest być taką firmą, która rozumie i zaspokaja potrzeby kobiet na całym świecie w zakresie produktu, obsługi oraz samorealizacji.

Misja i wartości

Misja Avonu określa długoterminowe cele. Ich misją jest być:
– liderem wśród firm kosmetycznych na całym świecie;
– firmą, która jest wybierana przez kobiety;
– najlepszym sprzedawcą bezpośrednim;
– najlepszym miejscem pracy;
– największą fundacją na rzecz kobiet;
– najbardziej cenioną firmą.

Wartości, którymi kieruje się firma Avon to:
– szacunek,
– zaufanie,
– wiara,
– pokora,
– prawość.

Historia firmy

W 1886 roku księgarz David McConnell zakłada firmę o nazwie California Perfume Company. Jej pierwszym produktem jest woda Little Perfume Dot Set. W 1895 roku firma otwiera główną centralę produkcyjną w Suffern, Nowy Jork. Dwa lata później obiekt zostaje rozszerzony o laboratorium, a rok później firma wydaje pierwszy katalog. Pierwsza broszura w kolorze została wydana w 1906 roku. W 1928 roku California Perfume Company po raz pierwszy używa nazwy Avon na swoich produktach. Nazwa ta nawiązuje do rzeki, która płynie przez Stratford-on-Avon, która była miejscem narodzin ulubionego dramaturga Davida McConella – Williama Szekspira. W 1929 roku wprowadzono logo Avon, które zawierało szkic domku Anne Hathaway, żony Szekspira. W 1939 roku firma zmienia nazwę na Avon Produkts, Inc. Pierwsza reklama telewizyjna Avon pojawiła się w 1953 roku. Wraz z upływem czasu firma wchodzi na nowe rynki. W 2011 roku Avon świętowało swoje 125 lat.

Avon w liczbach

Avon:
1) ma 42 000 pracowników w 50 krajach,
2) ma roczny przychód na poziomie 10 miliardów dolarów,
3) sprzedaje 4 szminki w każdej sekundzie,
4) ma 1000 nowych produktów rocznie,
5) to marka z 90% rozpoznawalnością na głównych rynkach świata,
6) ponad 200 naukowców opracowuje przełomowe procedury kosmetyków,
7) to jedna z niewielu firma, która każdego roku jest na liście Fortune 500 (od momentu powstania rankingu),
8) to pierwsza z dużych firm kosmetycznych, która przestała testować kosmetyki na zwierzętach.

Działania prospołeczne Avon

Działalność charytatywną firma prowadzi w ponad 50 krajach na 5 kontynentach. Avon angażuje się w programy charytatywne, które ukierunkowane są na walkę z rakiem piersi oraz przemocą domową. Firma przekazuje setki milionów dolarów na na budowanie świadomości, edukację, a także badania oraz niesienie pomocy.

Jak zostać konsultantką?

Aby zostać konsultantką firmy Avon należy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie Avon. Konsultantki mają do 40% dodatkowej zniżki, która jest niedostępna dla klientów.

Produkty

W sprzedaży dostępne są produkty do makijażu, do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, włosów, do dłoni i stóp, a także do kąpieli, pod prysznic, szampony, odżywki do włosów, różne zapachy dla kobiet dla mężczyzn. Dostępna jest również biżuteria, zegarki, torby, akcesoria, ubrania, artykuły domowe. W sprzedaży są także produkty dla dzieci oraz dla mężczyzn.

Avon w 2007 roku miała 812,5, a 880,5 mln w 2013 roku, co stanowi znaczny wzrost. Natomiast w 2014 roku miała 864,5 mln obrotu.


Opinie o firmie

Nie ma opinii, dodaj jako pierwszy.O Autorze

Dodaj swoją opinię i dzięki temu pozyskaj nowych partnerów i zarabiaj więcej (zobacz jak i dlaczego)

Dodaj opinię

Prosimy o napisanie opisu własnymi słowami, nie kopiowanie z innych stron. Teksty będące kopią nie będą akceptowane.