FM World / FM Group

FM World / FM Group
3.3 (66.75%) 163 votes

98
64
Rating: 46.8 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by zwiększyć rating:

FM GROUP Polska to firma z branży FMCG i działa w sektorze marketingu wielopoziomowego. Założył ją Artur Trawiński w 2004 roku we Wrocławiu. W związku z dynamicznym rozwojem firmy na rynkach zagranicznych, już w trzy lata później, powstała spółka FM GROUP Word.

Firma dostała wiele cennych nagród m.in.:
– Laur Klienta – Odkrycie 2011 dla FM GROUP Word w kategorii Kosmetyki dystrybuowane w kanale pozasklepowym,
– Superrprodukt 2011 Czytelniczek „Świata Kobiety” dla kolekcji Spa Senses,
– Diament Forbesa dla FM GROUP Polska,
– Kosmetyk roku 2013 magazynu „E-Makijaż” dla kreatora brwi i rzęs,
– Srebrny Laur Konsumenta 2014 dla marki Aurile w kategorii kaw funkcjonalnych.

Misją firmy jest tworzenie produktów najwyższej jakości, zarówno perfum, kosmetyków i innych produktów do domu.
Produkty te stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Katalogi są wydawane w 26 językach. Z FM GROUP współpracuje około 624 000 Partnerów Biznesowych, a z tego w samej Polsce działa 270 000 osób. Zagraniczne oddziały FM GROUP są m.in. we Francji, Albanii, Litwie, Belgii, Brazylii, Nigerii, Portugali, Holandii, Indonezji oraz Islandii.

Współpraca z FM GROUP

Warto rozpocząć współpracę z FM GROUP, ponieważ ma się dostęp do produktów wysokiej jakości, które są niezbędne do codziennego użytku. Samemu się decyduje, czym się chce zajmować oraz w jakim czasie. Możliwe jest to dzięki marketingowi wielopoziomowemu, czyli MLM, jest to sprzedaż, która odbywa się poza sieciami sklepowymi.
Można kupować taniej różne produkty, np. perfumy, detergenty oraz środki do pielęgnacji ciała, a będąc partnerem FM GROUP kupuje się po niższych cenach. Można również zacząć zarabiać polecając i sprzedając produkty innym osobom. Jeśli jest się partnerem, kupuje się produkty taniej i można je sprzedawać z zyskiem. Różnicę, czyli marżę zostawia się dla siebie.

Aby osiągnąć jeszcze większe zyski finansowe można stworzyć własną strukturę dystrybucji. Budowanie struktury polega na zachęcaniu innych osób, aby zajmowały się sprzedażą produktów FM GROUP. Wtedy stajemy się sponsorem, czyli opiekunem i przewodnikiem podczas współpracy z FM GROUP. Wtedy dostaje się prowizję z własnych zakupów oraz prowizję za zakupy w swojej grupie. Prowizję otrzymują również członkowie struktury.

Mercedesy w FM Group

Mercedesy w FM rozpalają wyobraźnię wielu osób. Wizja jedzenia prestiżowym autem z które płaci firma, to mokry sen wielu osób dążących do sukcesu w MLM.

Warto jednak wiedzieć kilka rzeczy:

FM daje… w leasing

Nie dostajesz mercedesa, bierzesz go w leasing z salonu. Czyli musisz za niego płacić raty leasingowe. FM dopłaca sporą cześć do tej raty, albo nawet płaci ratę w całości (na wyższych poziomach). Dopłaca przez cztery lata. A potem? Płacisz sam czy bierzesz w leasing innego merca?

Dodatkowo reklamujesz firmę poprzez prezentowanie jej naklejek reklamowych na aucie.

Klasa A

Większość dawanych w leasing mercedesów to auta klasy A. Łatwiej uzyskać niższy poziom, niż wyższy, dlatego najwięcej odbiorców merca dostaje klasę A za osiągnięcie poziomu złotej magnolii (21%) lub perłowej orchidei.

Klasa A wygląda mniej więcej tak:

Merc prawie jak z FM

Mercedes klasy A, najczęściej rozdawany przez FM Group, autor zdjęcia: M 93

 

Niezbyt prestiżowo.

Ale merc którego dostajesz od FM jest w kolorze wiśniowym, z naklejką reklamującą firmę.

Auta na wyższych poziomach są białe i czarne. Ale wciąż mają naklejki.

Jaki merc za jaki poziom?

Poziom w FM GroupMercedesUwagi
Złota Magnolia (21%), Perłowa OrchideaKlasa A, np. 180 BEDopłata własna 0-500 zł
Amarantowa OrchideaKlasa C np. 180 CGI lub CLA 180
Złota OrchideaKlasa E np. 200 CGI
Diamentowa OrchideaKlasa S np. 350 BTRzadko uzyskiwana kwalifikacja, kilkanaście osób w Polsce

Dopłaty do raty za mercedesa w FM

Dopłata do raty w przypadku klasy A i poziomu zarobków poniżej 3000 zł wynosi 500 zł. Oznacza to, że prawie 1/3 raty płaci dystrybutor, a 2/3 firma. Przy Złotej Magnolii która zarabia powyżej 4000 zł netto, dopłata to 300 zł  a firma dokłada ponad 75% raty.

Dla Pełowej Orchidei dopłata dystrybutora do wynosi od 100 do 250 zł, ale trzeba mieć do tego odpowiednią liczbę punktów z boku i punktów umownych, według planu marketingowego. Mając  80 000 Punktów umownych oraz 60 000 Punktów umownych w Polsce nic się już nie dopłaca.

Aby uzyskać prawo do auta trzeba uzyskać poziom złotej magnolii 3 razy pod rząd. I miesiąc grudzień się nie liczy (zapewne dlatego że wszyscy wtedy mają wysokie obroty bo ludzie kupują prezenty).

Aby uzyskać leasing trzeba prowadzić działalność gospodarczą i spełnić warunki leasingodawcy.

Jak zostać partnerem biznesowym?

Najpierw trzeba znaleźć swojego Sponsora, czyli osobę, która jest opiekunem i przewodnikiem w czasie współpracy z FM GROUP.

Następnie trzeba się zarejestrować. Można zarejestrować się on-line na stronie firmy. Można również zarejestrować się inaczej. Jeśli zna się jakiegoś Partnera Biznesowego można go poprosić o dostarczenie Umowy Partnerskiej. Osoba ta mogłaby również zostać naszym Sponsorem.

Kolejnym krokiem jest wykupienie Startera, który jest podstawowym narzędziem pracy, a są to katalogi FM GROUP, próbki zapachów FM by Federico Mahora oraz inne niezbędne materiały. Startera nie muszą kupować Odbiorcy, czyli osoby, które chcą tylko kupować produkty dla siebie. Są trzy możliwości wykupienia Startera podczas podpisywania umowy. Sponsor może zaoferować wykupienie Startera. Natomiast, jeżeli Sponsor nie ma Startera można go zamówić, gdy wysyła się umowę do rejestracji. Jeśli rejestrujemy się on-line to automatycznie zostanie się skierowanym do sklepu internetowego, gdzie będzie można wykupić własny Starter.

Ostatnim etapem jest dostarczenie umowy do FM GROUP Polska. Jeżeli po zarejestrowaniu się wysłało się umowę za pomocą faksu albo poczty elektronicznej, ale nie kliknęło się w link aktywacyjny, który został wysłany na wskazany we wniosku adres mailowy, to umowę trzeba przesłać w ciągu 30 dni na adres firmy.

Osoby współpracujące otrzymują szereg korzyści. Zarejestrowani Partnerzy Biznesowi na start otrzymują ceny 30 % niższe od cen katalogowych. Maksymalny rabat wynosi aż 90 %. Do tego dochodzą rożnego rodzaju promocje. Przykładowo za zamówienie o wartości 40 zł można zapłacić 5 zł.

Dystrybutorzy mogą zarabiać na marży (wspomniane już 30 %) oraz na punktach z zamówień. Wartość punktowa jest przypisana do każdego produktu. Im więcej punktów tym lepiej.

Partner Biznesowy może tworzyć własną grupę. Polega to na polecaniu produktów i rejestracji innych osób lub firm i jednostek. Taki Partner staje się liderem i zbiera także punkty swojej grupy. Na przykład lider zamówi w danym miesiącu towar o wartości 300 zł. Otrzymuje około 300 pkt. Jego grupa zamówi towar o wartości 1200 zł. Dzięki temu lider ma około 1200 pkt, a więc według planu marketingowego 6 %. W momencie kiedy struktura rozrasta się rosną także jej obroty, a co za tym idzie uzyskuje się więcej punktów. Więcej punktów to więcej pieniędzy lub rabatów.
FM posiada bardzo przejrzysty plan marketingowy, który szczegółowo opisuje aspekt finansowy. Opłata za przystąpienie do FM wynosi 36 zł, 136 zł lub 155 zł. Każdy sam decyduję jaką opłatę chce ponieść. Jest to opłata jednorazowa i dalszych kosztów nie ponosi się. W zamian za to otrzymuje się starter, w którym znajdują się katalogi z produktami, ulotki, plan marketingowy, płyta DVD, próbki perfum i inne informacje. Różnica w cenie starterów to efekt tego, że za 36 zł otrzymuje się 20 próbek perfum, natomiast w tych droższych 150 próbek. Droższy starter za 155 zł jest wygodniejszy w użytkowaniu. Każdy kto dostanie starter staje się pełnoprawnym członkiem FM i może budować swój własny biznes. Partner otrzymuje też swój numer, dzięki któremu loguje się na swoje konto oraz do sklepu internetowego.

Dystrybutorzy otrzymują także dostęp do darmowych szkoleń organizowanych w całym kraju oraz online. warto przyłączyć się do FM także ze względu na oszczędność pieniędzy i czasu. Ważne jest również to, że nie ponosi się żadnych konsekwencji jeśli nie złoży się zamówienia. Zapraszam na stronę www.fmgroup.pl oraz do kontaktu.

Ciekawie brzmią tytuły które uzyskuje uczetnik tego MLM który osiąga odpowiednie obroty grupowe. Np. mając 3 grupy po 21% nazywa się amarantowa orchidea 🙂

Inne tytuły to:

 • Perłowa Orchidea ma jedną na 21%, pozostała część struktury ma obrót co najmniej 20 tys. punktów, albo 2 grupy, z których każda osiągnęła poziom 21%.
 • Złota Orchidea – trzy grupy, które osiągnęły dowolny poziom Orchidei.
 • Diamentowa Orchidea – pięć grup, które osiągnęły dowolny poziom Orchidei.
 • Czarna Diamentowa Orchidea – przynajmniej 10 grup w osobnych liniach posiadających tytuły Diamentowych Orchidei oraz miesięczny obrót na poziomie 1.000.000 punktów każda.

Są jeszcze (w II planie marketingowym)

 • Magnolia – poziom 3% – 9%, 300 – 7200 pkt
 • Srebrna magnolia – 12%-18% , 7200 – 30.000 opkt
 • Złota magnolia 21%, 30.000 pkt i więcej

Swoją drogą, poziomy i tytuły, oraz grupy 21% przypominają nieco plan marketingowy Amway.

W trzecim planie marketingowym, mamy następujące poziomy (osiąga jace je osoby mają bardzo duże obroty swojej struturu):

 • Jaspisowa Gwiazda(najniższy poziom)
 • Ametystowa Gwiazda
 • Malachitowa Gwiazda
 • Nefrytowa Gwiazda
 • Onyksowa Gwiazda

Te poziomy osiąga bardzo mało osób, tylko kilka ma poziom jaspisowej gwiazdy.

 

 

Katalogi

Oferta produktowa jest przedstawiana w katalogach – mniej więcej raz na miesiąc, czasami pojawia się też katalog special. Podane są w nich ceny i opisy produktów, katalog jest to jedno z narzędzi pracy dystrybutora.

Produkty

W FM GROUP można zamawiać dla siebie albo sprzedawać następujące produkty:
– perfumy – jest tutaj kolekcja luksusowa, kolekcja klasyczna, kolekcja feromony, kolekcja hot oraz kolekcja młodzieżowa;
– TT FM COLLECTION – są tutaj cztery kategorie produktów takich jak: ziemia, woda, ogień, powietrze;
– kosmetyki pielęgnacyjne – są tu następujące kolekcje: Triumph of orchids, Gold regenesis, B-Glucan activ, Pielęgnacja ciała damska, Pielęgnacja ciała męska, SPA Senses, Body sign, Skin lab męska, Odświeżająca męska, Pielęgnacja ciała – włosy, Pielęgnacja stóp, Aqua magic;
– kosmetyki do makijażu – są tu kosmetyki do makijażu twarzy, kosmetyki do makijażu oczu, do makijażu ust, do pielęgnacji paznokci, kosmetyki do demakijażu, akcesoria do makijażu;
– chemia gospodarcza – produkty odświeżające, produkty do prania, produkty do ciała, uniwersalne, do mebli, do kuchni, do łazienek i kuchni, do łazienek, do toalet, akcesoria, kosmetyki pielęgnacyjne dla zwierząt, kosmetyki samochodowe;
– aurile – kawy naturalne, kawy aromatyzowane, kawy funkcjonalne, akcesoria baristyczne, porcelana, herbaty;
– gadżety i materiały firmowe – startery, materiały szkoleniowe, gadżety, próbki produktów.
Firma działa również na rynku telekomunikacyjnym jako FM Mobile, a więc posiada własną telefonię komórkową oraz Internet. Oferta produktowa stale się poszerza.

Podobną firmą jest Lou Pre – też sprzedaje perfumy i podobne produkty w systemie MLM.

Ceny produktów

Ceny produktów FM Group są przystępne i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie w odpowiedniej cenie. W katalogu 2015/2016 można znaleźć przykładowe produkty w następujących cenach:
– podkład matujący za 36 zł,
– korektor rozświetlający za 36,60 zł,
– puder w kulkach 49,90 zł,
– cienie mineralne 24,90 zł,
– lakier do paznokci 17,90 zł,
– klasyczna kolekcja perfum za 36,90 zł,
– FM 356 seksowne za 52,50 zł,
– FM 298 świeże za 55,20 zł,
– cukrowy peeling do ciała za 36,00 zł,
– płyn myjący do mebli drewnianych 17,90 zł
– preparat ułatwiający prasowanie 13,75 zł.
Ceny produktów można sprawdzić w aktualnych katalogach FM Group, które dostępne są na stronie www.

Ceny dla dystrybutora

Ceny dla dystrybutora są oczywiście niższe, o 30%.

FM Mobile

FM Mobile to dział FM Group z telefonami komórkowymi. W ofercie są różnorodne modele telefonów, np. Sony Xperia™ Z3 Compact, Samsung Galaxy S5, Apple iPhone 6, Wiko Lenny Dual SIM, Huawei Y635 LTE. Do wyboru jest taryfa NEW For Me oraz Mobile. W zależności od tego, co wybierzemy mamy różną opłatę abonamentową i czas trwania umowy. Poza tym dostępne są również modemy i routery.

W FM Mobile można także nabyć tablety. Obecnie mamy dwa do wyboru: Samsung Galaxy Tab4 10.1 LTE oraz Huawei MediaPad T1 8.0 LTE. Do tego dostępny jest również laptop HP 250 G3 15.6 + modem Huawei E3372 LTE.

Telefon można wziąć na abonament albo na kartę.

W 2015 roku pojawiła się ciekawa oferta – rozmawiaj ile chcesz za 19 zł.

Aurile

FM Group posiada dział Aurile, w którym dostępne są kawy oraz herbaty. W sprzedaży dostępna jest seria kaw naturalnych. Można tu znaleźć kawę:
– Classic,
– Pure Green,
– Espresso Experience Kawa mielona,
– Excellence Kawa mielona,
– Excellence.

Poza tym mamy kawy aromatyzowane, których aromat został pogłębiony dzięki wprowadzeniu nowych kompozycji zapachowych:
– Chocolate,
– Hazelnut,
– Cherry,
– Scandinavian Fruits,
– Iris Carem,
– Vanilla.

Kawy funkcjonalne to naturalne kawy, które zostały wzbogacone o ekstrakty roślinne, witaminy i minerały:
– Metabolism,
– Energy,
– Focus,
– Antioxidant,

FM Group ma także pyszne herbaty:
– Happiness Oolong,
– Noble Earl Gray,
– Euphoria Green Tea,
– Serenity White Tea,
– Joy Red Tea,
– Harmony Black Tea.

Do tego można nabyć tu akcesoria baristyczne, a także porcelanę.

Perfumy

W sprzedaży dostępna jest kolekcja luksusowa, klasyczna, feromony, hot oraz młodzieżowa. Dzięki nim firma osiągnęła duży sukces na całym świecie. W ofercie dostępne są zapachy damskie, jak i męskie. Mają one różne zapachy, np. owocowe, kwiatowe i korzenne. Perfumy mają numery, np. popularny jest zapach 52. Co ciekawe, nie mają nazw tak jak w innych markach perfum, gdzie te nazwy są wyszukane, pomysłowe i tworzą image danego zapachu.

Odpowiedniki

Można znaleźć wiele opinii, w których mówi się, że perfumy FM Group są odpowiednikami markowych perfum. Są nawet listy odpowiedników. Jednak wszystkie zapachy tej firmy są inne niż zapachy markowe. Choć ludzie doszukują się podobieństw. Dawniej te podobieństwa były bardziej podkreślane, obecnie dystrybutorzy zazwyczaj mówią że to są inne zapachy i szukanie podobieństw jest nie na miejscu. Obecnie ich zapachy są zastrzeżone i nie mogą być kopiowane przez inne firmy. Podobnie jest z zapachami markowymi.

Czy warto? Czy i ile można zarobić?

Czy warto? Moim zdaniem rynek jest już nasycony dystrybutorami FM. Poza tym MLM to ciężka praca. A dochody z niego bywają niestabilne. Tak więc zastanów się czy warto. Bo mercedesy i „orchidee” to nie każdy dostanie 🙂 A na samym dole organizacji jest dużo roboty i małe zarobki. Z drugiej strony, dla młodych ludzi (bo w większości tacy się tym zajmują) to trochę szkoła przedsiębiorczości. Oby się nie zamieniła w szkołę wciskania kitu 🙂

Ile można zarobić

To zależy od wielkości struktury i jej układu. Np. lepiej mieć wiele „nóg” niż mniej (zakładając ten sam obrót w całości struktury).

Złota magnolia (czyli poziom 21%) zarabia około 2000-4000 zł na miesiąc, sądząc po wymaganiach w programie „mercedesowym”. Choć może też nic nie zarobić (jeśli jedyna grupa pod nią ma 21%) albo zarobić więcej.

Obroty

FM Group Polska w 2007 roku miała 51 mln obrotu, a w 2013 było 138 mln i obserwujemy tu znaczący wzrost. Natomiast w 2014 roku miała 118,5 mln obrotów.

FM Group World i w 2007 roku miała 92,5 mln obrotów, a w 2013 roku 189 mln obrotu, czyli mamy podwyżkę. Natomiast w 2014 roku miała 166 mln obrotu.

Opinie o FM Group

Opinie o FM Group są różnorodne. Niektórzy uważają, że jest to oszustwo i naciąga się oraz oszukuje ludzi. Uważają oni, że perfumy FM Group to podróbki i mają odpowiedniki w perfumach markowych, np. męskie perfumy Hugo Boss znajdują się pod nazwą FM 52. według innych w FM są sami oszuści i robią ludziom pranie mózgu. Obiecują im mercedesy, szkolenia i wyjazdy zagraniczne, a rzeczywistość jest zupełnie inna.

Inni piszą, że rzeczywiście można na tym zarobić, a na szkoleniach nie robi się ludziom żadnego prania mózgu. Każdy sam idzie na takie szkolenie i może pracować dla FM Group, jeżeli chce.

Obecnie zdania są podzielone. Jest tyle samo pozytywnych, jak i negatywnych opinii.

Niektórzy twierdzą że FM jest jak sekta. Albo sekta ekonomiczna.  Faktycznie, często uczestnicy tego MLM bardzo się angażują – zarówno czasowo jak i emocjonalnie.

Czy FM to sekta?

W Internecie można znaleźć wiele negatywnych opinii na temat FM Group. Można nawet znaleźć opinie, które mówią, że ta firma jest sektą. Osoby, których znajomi pracują dla FM Group, uważają, że mają „wyprane mózgi”. Cały czas rozmawialiby tylko o tym biznesie i nie można z nimi porozmawiać o czymś innym. Niektórzy uważają, że firmy mlm kuszą osoby wysokimi zarobkami, a tak naprawdę bogacą się nieliczni albo nikt. Na początku trzeba im płacić za przynależenie do ich grupy, np. wykupywanie starterów. Konsultanci zawsze chcą się z nami spotkać, aby zachęcić nas do dołączenia do firmy. Mówią nam o korzyściach, jakie będziemy mieli, a potem niestety rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

Niektórym osobom naprawdę się udało i zarabiają sporą sumę, ale trzeba na to poświęcić wiele czasu, którego nie zawsze mamy pod dostatkiem.


Opinie o firmie

Marzenia o Mercedesach

FM World / FM Group
11
1
Rating opinii: 19.14 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

Jeżeli zamierzasz być dystrybutorem to zastanów się co tak naprawdę ciągnie ciebie do tej firmy. Bo większość ludzi przyciąga tutaj ZLUDZENIE posiadania mercedesa i MARZENIA, które jak do tej pory były realne tylko dla 300 osób!!Jest takie powiedzenie – matematyka nie kłamie!! Fakty – jest 2017 rok, akcja Mercedesem po sukces trwa od 7 lat, samochody za które płacą częściowo raty sami dystrybutorzy dostało TYLKO 300 osob!! Dlaczego pisze TYLKO!!- bo mayematyka nie kłamie!! Dla firmy pracuje obecnie 186000 – ludzi w Polsce, ale w poprzednich latach było ich nawet ponad 200 tysięcy. mówiąc konkretnie, na jednego mercedesa pracuje prawie 7000 osób. Zadaj sobie pytanie – inaczej – ile znasz takich firm, w których pracuje np. 7000 tysięcy osób i tylko jedna stać na płacenie rat za samochód!!! Czysta gra psychologiczna, potencjalny dystrybutor kupuje złudzenia, które mają kształt MERCEDESA i milionów na koncie, ludzie też kupowali złoto w Amber Gold! Nie ważne co kupujesz i co sprzedajesz e systemie MLM, ważna jest przynęta!!!A jeżeli twój odbiorca – klient również może być w twojej grupie i również „może” jeździć białym Mercedesem!! to w to wchodzi!! Tylko pamiętaj o realiach, które były wcześniej – liczby nie kłamią!! 180-200tysiecy ludzi w Polsce, 7 lat -tylko!!!! 300 mercedesow, czyli na jednego ” super” hiper menadżera, orchidea czy jakiegoś diamenta pracuje 7 tysięcy!!!! osób, które każdego dnia żyją marzeniami!!! I zadaj sobie pytanie dlaczego tak wiele osób próbuje przez kilka miesięcy, czasami rok dwa odpuszcza!! Nie dlatego, że są mniej pracowici, mniej inteligentni, tylko dlatego, że rynek się kurczy!! To, że firmy MLM ciągle zdobywają nowe rynki w innych krajach, nie wynika z niesamowitej konkurencyjności jakościowej i cenowej ich produktów! Po prostu aby przezyc!!! muszą mieć nowych dystrybutorów, bo sam produkt nie jest ich największym atutem!!!Te firmy sprzedają marzenia!!, produkt jest rzeczą drugorzędną, ludzie w Polsce w latach 90tych XXwieku uwierzyli e Amway, bo też były magiczne słowa – (miliony na koncie, produkty koncentraty i przysłowiowa emerytura po kilku latach intensywnej pracy. Strona psychologiczna FM, która zwłaszcza kupują młodzi ludzie – to jak zawsze – NIEZALEZNOSC – KAZDY MOZE BYC SAM SOBIE SZEFEM, MERCEDES – CZYLI SAMOCHOD DLA WYBRANYCH, PERFUMY- KTORE MAJĄ SWOJE ODPOWIEDMIKI I DO TEGO SA KILKA RAZY TAŃSZE!! Jedno można powiedzieć w 100% – Polska nadal jest biednym krajem, w którym zwłaszcza młodzi ludzie będą kupować marzenia, które są ważniejsze od tego co sprzedają!!! Ja osobiście jestem juz na emeryturze i bajki o milionach w MLM dla każdego nie robią na mnie wrażenia. Ale jak się mówią naiwnych nie sieją a matematyka jest królową nauk!!

E-mail
[email protected]
Jeden komentarz:
 • Trochę ci się liczby pomyliły, jeśli już to 700 osób pracuje na jednego mercedesa, a tak pomijając te bryki to firma miała e 2013 roku dwa razy większe obroty nos teraz więc szału nie ma i fakt, że szukanie nowych rynków jest sposobem na przeżycie Czytaj dalej »
 • + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  Opina na temat FM Group

  FM World / FM Group
  15
  12
  Rating opinii: 9.98 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Bardzo fajna firma z przejrzystymi zasadami. Można sobie zarobić lub dorobić. Zyski mogą być nieograniczone. Poza tym działają także charytatywnie poprzez Fundację Golden Tulip. Najważniejsze, że nie ponosi się żadnych konsekwencji jeśli nie złoży się zamówienia. Wiadomo, że żeby zarobić trzeba się poświęcić ale warto ponieważ można spełnić swoje marzenia bez zakładania własnej firmy a co za tym idzie bez martwienia się o ZUS itd. W krajach Europy Zachodniej ten system jest promowany jako forma walki z bezrobociem więc warto brać przykład z bogatszych od nas bo wiedzą co robią. Zarejestrujcie się. To tylko kilka złotych kosztuje a korzyści mogą być kolosalne.

  E-mail
  [email protected]
  Jeden komentarz:
 • + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  gwiazdy fm group i diamentowe orchidee

  FM World / FM Group
  5
  2
  Rating opinii: 8.93 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Z tymi gwiazdami w trzecim planie marketingowym FM to jest tak, że tak naprawdę to prawie ich nie ma 🙂 Dopiero niedawno pojawiła się pierwsza gwiazda, na najniższym poziomie (jaspisowa) – Irena Oliver, pochodząca z Litwy i budująca biznes w UK. Potem pojawiły się dwie osoby z Włoch – Aldo Parisi i Catia Brizi, a dopiero potem w Polsce – Krzysztof Pauch i potem Jarosław Łuczak (zajmujący się tym biznesem od 10 lat). Więc tylko dwie osoby z Polski, i tylko są osoby na 1. poziomie, wyżej już nie. Czyli nie ma ametystowych gwiazd.

  Diamentowych orchidei jest już więcej, np. Stanisława Pieciułko, Wacław Pieciułko, Krzysztof Cybul, Dariusz Respondek, Beata Kondratowicz, Elżbieta Hamerlińska, Natalia Ryńska, Andrzej Wyszyński, Leszek Wojda, Paweł Bednarek, Dariusz Holeniewski, Maciej Wieczorek. Czyli kilka, może kilkanaście osób na całą Polskę. Oczywiście uzyskany poziom nie jest raz na zawsze, trzeba go utrzymać 🙂

  O ile wiem struktury takiej diamentowej orchidei mają kilkadziesiąt tysięcy osób, a zarobki to kilkadziesiąt tysięcy złotych na miesiąc. Sprostujcie jeśli się mylę.

  + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  Szkoda ze za pozno

  FM World / FM Group
  2
  0
  Rating opinii: 4.61 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Uważam, że firma FM Group to dobra firma, zamierzam jednak spróbować, chociaż piszesz, że już lekko za późno. Produkty ma dobre, jeśli chodzi o kosmetyki. Zarzuty o piramidzie są chybione. Wszystko w tym systemie można porównać do piramidy. Kaw i herbat jeszcze nie próbowałem, ale myślę, że mnie pozytywnie zaskoczą

  E-mail
  [email protected]
  Adres strony
  ekonomiczny-wojownik.pl
  + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  Zawiedziona produktami

  FM World / FM Group
  2
  1
  Rating opinii: 5.54 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Czy moze ktos z Was zauwazyl ze nowy Utique Flamingo jest nietrawaly? Jestem bardzo tym zirytowana poniewaz zapach perfum ktore sa w takiej cenie katalogowej to powinno sie czuć jeszcze przynajmniej po wypraniu ubran. Niestety musze stwierdzic ze intense a nawet i pure lepiej sie w trzymaja jak flamingo. A juz nie wspomne i moim ostatnim znalezisku pt. „Luksusowe kremy” Inna firma posiada rowniez w swojej ofercie serie ze zlotem i kawiorem.
  Nawet nie wyobrazacie sobie jak mi sie cisnienie podnioslo jak zobaczylam identyczne kremy o wieeeeele taniej. Moze nie maja matrixyl’u w skladzie ale nie uwierze w to ze przez ten skladnik kremy z Fm sa az tyle drozsze. Brak mi słów

  + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  FM MOBILE

  FM World / FM Group
  5
  5
  Rating opinii: 5.29 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Witam
  Po 2 latach korzystania z FM mobile byłem zadowolony z ich oferty, teraz przedłużyłem na kolejne 2 lata i w nagrodę dostałem 1,5 GB netu za darmo co miesiąc. Pierwsza faktura przyszła na kwotę 400zł (jakimś cudem sms z powiadomieniem o końcu pakietu do mnie nie dotarł), dzisiaj zablokowano mi połączenia wychodzące, bo limit wykorzystałem (limit to dziesięciokrotność miesięcznego abonamentu – w moim przypadku 79zł). Zatem w tym miesiącu dostanę fakturę na jakieś 800zł. |Do działu reklamacji można jedynie pisać maila (nie mają telefonu) i mają 30 dni na rozpatrzenie reklamacji. Wysłałem rezygnację z dalszego abonamentu. Infolinia zlewa sprawę. Nikomu już tego syfu nie polecę.

  E-mail
  [email protected]
  5 komentarzy
 • To dziwne ponieważ mój znajomy dostał bardzo wysoką fakturę (ok 400zł), bo rzekomo dzwonił na numer, z którego można tylko wysyłać smsy (nie da się na niego dzwonić). Zgłosił reklamację i powiedziano mu żeby to czasu rozpatrzenia reklamacji nic nie płacił. Tak zrobił i po niedługim czasie wysłano mu drugą faktorę z kwotą jaką... Czytaj dalej »
 • takiego syfu dawno nie widziałam. od pół roku jestem nękana , że mam niezapłacone faktury, które najpierw przychodzą z kwotami wziętymi z sufitu (były to kwoty nawet po 1900 zł), dopiero po reklamacji kwoty są normalne . a dziwnym trafem faktury z zawyżonymi kwotami znikają) i fry są opłacone przeze mnie . Jednak to im... Czytaj dalej »
 • Dziwne.Używam ja i moja rodzina.Nie ma żadnych zastrzeżeń,ba nawet jak mama przekroczyła pakiet internetowy (zwykle osoby starsze nie znają wszystkich funkcji i co jak działa) i wyszło ponad 200zł po telefonie do BOK umorzyli nadwyżkę.Jeden telefon i załatwione.Oczywiście to jednorazowy 'bonus' inaczej każdy by tak... Czytaj dalej »
 • Mam od miesiąca abonament w FM mobile i bardzo, bardzo żałuję. Znajomy mnie namowil i zachwalał,( teraz wiem ,że pewnie tylko po to,żeby obnizyc sobie platnosc za abo)a ja sie skusilam:( Internet działa strasznie wolno, nigdy nie mialam tak tragicznego internetu... To była strasznie nieprzemyslana decyzja, a zerwanie umowy 350 zł. Czytaj dalej »
 • Dziwne to wszystko co czytam o tych negatywnych opiniach i tym ,że FM Mobile coś wyłudza w co nie uwierzę .Od 3 lat jestem użytkownikiem tego operatora , przedłużam umowę co rok, cała moja rodzina ma abonament również w Fm Mobile , córka , syn , mąż , mama.Mało tego poleciłam tego operatora już dla 7 moich znajomych i są... Czytaj dalej »
 • + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  FM Group praca, pieniadze, przyjaciele, styl zycia…

  FM World / FM Group
  4
  8
  Rating opinii: 2.38 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Wspólpracuje z FM Group z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego , ze jest to firma polska. Poza tym posiada w swojej ofercie produkty , ktore kazy z nas uzywa na codzien w swoich domach. Wszyscy , bez wzgledu na zdrowie, stan majatkowy czy np.wiek musimy sie myć, sprzatac, prać..pijemy kawe czy herbate, korzystamy z telefonow komorkowych.. czasem myjemy tez samochody , kapiemy swoich czwronogów. Do wykonania tych czynnosci potrzebujemy , uzyc odpoiednich produktow. Wszyscy… A jesli Polska Firma wszystko to ma i moze nam zaoferowac w wyjatkowo niskich cenach / ze wzgledu na sposob dystrybucji/ no to jasne jest , ze chcemy z tego skorzystac. Oprocz nas samych , chetnie skorzystaja z takiej okazji nasi znajomi, sasiedzi , rodzina…. Jesli pokażemy im taka mozliwośc . FM GROUP zapłaci premie od wszystkich zakupow dokonanych przez nas i naszych znajomych….za reklamę. Czy taka wspólpraca z Fm jest skomplikowana??? No nie! To proste. Chcesz wiedzieć wiecej odezwij sie do mnie….

  E-mail
  [email protected]
  Adres strony
  https://www.facebook.com/pages/FM-Group-Po%C5%82aniec_Partner-Biznesowy-Bo%C5%BCena-Nowak/1382672998621865?ref=bookmarks
  Telefon
  015-865-01-33 +48604296430
  + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  Suplementy NUTRICODE nowa kategoria produktów

  FM World / FM Group
  4
  9
  Rating opinii: -0.01 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  INNER BALANCE – równowaga dla Twojego organizmu
  SLIM EXTREME – waga pod kontrolą
  VITALITY BOOST – witalność dla ciała i umysłu
  IMMUNO – naturalna odporność
  HAIR SKIN NAILS – eliksir dla Twojej urody

  Produkt, na który czekałam to SLIM EXTREME. Od lat borykam się ze swoją wagą i wreszcie produkt, gdzie tracę swoje zbędne kg. To strzał w dziesiątkę. Od 20 stycznia schudłam już 9 kg (dzisiaj jest 26 marca).

  E-mail
  [email protected]
  Adres strony
  https://annabadowska.pl/
  Telefon
  727922702
  + Dodaj swój komentarz do tej opinii  O Autorze

  Dodaj swoją opinię i dzięki temu pozyskaj nowych partnerów i zarabiaj więcej (zobacz jak i dlaczego)

  Dodaj opinię

  Prosimy o napisanie opisu własnymi słowami, nie kopiowanie z innych stron. Teksty będące kopią nie będą akceptowane.