OneCoin

OneCoin
2.6 (51.11%) 27 votes

19
31
Rating: 8.2 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by zwiększyć rating:

OneCoin – kryptowaluta, MLM, szkolenia w jednym bułgarskim projekcie. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Co to jest OneCoin

Onecoin to kryprowaluta, nieco podobna do bitcoina. Zresztą, BitCoin jest często przywoływany jako przykład sukcesu na którym wzoruje się OneCoin. Jednak są między nimi duże różnice.

Po pierwsze, BitCoin jest popularny na całym świecie, podczas gdy inne kryptowaluty, których powstało już setki, nie osiągnęły takiego zasięgu i zazwyczaj są mało warte.

Po drugie, kod (algorytm) BitCoina jest znany, jest otwarty – czyli każdy może się z nim zapoznać. Tymczasem OneCoin ma zamknięty, tajny algorytm. To duża wada. Osoby dogłębnie zainteresowane kryptowalutami nie traktują „serio” walut z zamkniętym kodem.

Po trzecie, BitCoin to tylko kryptowaluta, bez dodawania do tego otoczki szkoleń oraz MLMu.

Po czwarte, tylko członkowie OneCoin mogą „wykopywać” monety, a w BitCoin każdy może to robić.

OneCoin to NIE jest BitCoin. Jest jedną z wielu mniej popularnych kryptowalut. Przypomina trochę PreisCoin, 42coin, a nawet USFIA GemCoin, Crypto888, uFun, albo – nieco inną – dogecoin 🙂 Poczytajcie sobie o USFIA GemCoin i uFun. A także Zeek Rewards.

Maksimum wydobycia to 2 100 000 000 monet – czyli tyle maksymalnie uda się „wydobyć”.

Giełda OneExchange

Jest to wewnętrzna platforma transakcyjna. Można tam np sprzedać żetony (One Token).

One Token

Tokeny (żetony)  dostaje się przy inwestycji, ich cena rośnie, od czasu do czasu gdy urośnie zbyt dużo robiony jest split (czyli podział tokenów np. na pół). Aby „wydobyć” OneCoin potrzeba kilku-kilkunastu tokenów. To jest nietypowe rozwiązanie, bo zazwyczaj wydobywanie kryptowalut odbywa się na postawie obliczeń komputerowych i wymaga dużej mocy komputera, a nie polega na kupowaniu „waluty” za „tokeny”.

Aurum Gold Coins

Monety mające odpowiednik w złocie (1 miligram), trzymane w skarbcu w Dubaju 🙂 Co ciekawe Aurum i Gold oznaczają złoto, w rożnych językach. Poskie tłumaczenie nazwy to zatem Złoto złoto monety (złote złote monety?)

 

 Zapłać to dostaniesz

Aby przyłączyć się do projektu, trzeba zapłacić. Ile i za co?

 • Cena: za darmo, nazwa poziomu: Rookie
  Darmowy pakiet – dostajesz informacje o OneCoin, darmowy ebook oraz zapisujesz się na newsletter
 • 100 Euro: Starter
  Dostajesz dostęp do pierwszego poziomu OneAcademy (program edukacyjny) – wprowadzenie do produktów finansowych. Otrzymujesz  1000 tokenów i 50 agc
 • 500 Euro: Trader
  Poziomy 1 i 2 OneAcademy . Informacje o handlu kryptowalutami i złotem. 5000 tokenów i 250 agc.
 • 1000 Euro: Pro Trader
  Poziomy 1-3 OneAcademy, 1000 tokenów, 500 agc
 • 3000: Executive Trader
  Poziomy 1-4 OneAcademy, 30.000 tokenów, 1500 agc
 • 5000: Tycoon Trader
  Poziomy 1-5 OneAcademy. 60.000 tokenów, 2500 agc.
 • 12500: Tycoon Trader
  Poziomy 1-6 OneAcademy
 • Jest też Festival Package za jedyne 18800 EUR 🙂

Tutaj jest ciekawe porównanie zawartości kursów OneCoin oraz darmowych lub tanich książek:

https://drive.google.com/file/d/0B4CyzrtK43UvY09KY19XeXBQMG8/view?pref=2&pli=1

MLM w OneCoin

Oczywiście jak to w MLMach i programach partnerskich, za polecanie nowych osób można dostać prowizję. A sposobów zarabiania jest kilka:

 • direct sales bonus – 10% od wartości zakupu poleconej osoby
 • Network Bonus – tu mamy system binarny, 10% od słabszej nogi, z tego 60% idzie na twoje cash account, 40% na mandatory account
 • matching bonus – zależny od poziomu (od poz. trader do tycoon trader), do 4 poziomów w dół

 

Firma stojąca za OneCoin

Firma jest zarejestrowana w Bułgarii lub na Gibraltarze (Suite 2B, 143 Main Street, Gibraltar, GX11 1AA – pod tym adresem jest zarejestrowane dużo innych form). Działa według prawa Bułgarskiego o komunikacji elektronicznej. Strona onecoin.eu powstała w połowie 2014 roku, i także jest hostowana w Bułgarii.

Dystrybutorzy działają m.in. w Polsce, Finlandii, Grecji, Bułgarii. Wejście na rynek USA się nie udało. Mieli wystartować 4 lipca 2015, ale październiku 2015 się wycofali.

Dr. Ruja Ignatova

Na czele projektu stoi Dr. Ruja Ignatova, bizneswoman, chwaląca się wykształceniem na uniwersytetach w Oxfordzie (miasto w Anglii, znany angielski uniwersytet) i Konstancji (miasto powiatowe w Niemczech), oraz pracą dla firm McKinsey & Company (jako Associate Partner) oraz CSIF (Bułgarski fundusz inwestycyjny, na stanowisku dyrektor zarządzającej i finansowej). W Internecie można znaleźć okładkę obrazki z nią na okładce prestiżowego czasopisma Forbes. Konkretnie bułgarskiego Forbes’a. Ale podobno to nie okładka tylko wykupiona reklama.

Czy to schemat Ponzi?

Jeżeli ktoś proponuje Ci zarabianie pieniędzy – ale musisz za to na początku zapłacić – uważaj, to może być scam 🙂

Pojawiła się także w Internecie historia osoby która miała problem z wypłaceniem pieniędzy z OneCoin – według tej historii powiedziano jej że aby wypłacić musi znaleźć dwóch nowych chętnych na pozycję „tradera”  z 5000 euro oraz że musi reinwestować cześć wypłaty – a to bardzo zły znak. Co więcej, według wspomnianej historii OneCoin „krążą” w wewnętrznej sieci firmy, nie opuszczają jej by znaleźć się na zewnętrznych e-portfelach – inaczej niż BitCoin i inne krytpowaluty, które można sobie zapisać w prywatnym portfelu np. na dysku albo pendrive.

Bank Narodowy Węgier ostrzega przed OneCoin.

Fińska policja sprawdzała OneCoin i zaleca ostrożność przy inwestycjach tego typu.

A Ty… sam musisz sobie wyrobić zdanie.  Możesz też napisać komentarz poniżej.


Opinie o firmie

Onecoin – czy to kryptowaluta jak bitcoin czy piramida?

OneCoin
5
5
Rating opinii: 4.07 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

Tu facet mówi że to piramida a nie kryptowaluta.
I że z bitcoinem ma tylko „coin” w nazwie wspólne.

Mówi, że w odróżnieniu od bitcoina, nie jest to krytpowaluta, i nie jest zdecentralizowana, tylko scentralizowana. I że ludzie którzy to reklamują mogą pojść siedzieć.
Polskie stowarzysenie bitcoin ostrzega tutaj: http://btcpolska.pl/2016/07/04/ostrzezenie-przed-onecoin/

Z drugiej strony, w Onecoin jest podobno dwa miliony ludzi naświecie.

To jak to jest?

Jeden komentarz:
 • Witam wszystkich, Sam myslalem, ze to dobra inwestycja i mozna po wytworzeniu juz coinow zarobic.Niestety nie mozna. Mamy je na kontach i maja jakas wartosc wirtualna na dzisiaj prawie 7 euro i nie mozemy tego sprzedac. Wpajano nam od poczatku, ze gdy juz beda coiny to 1,5% dziennie bedzie mozna wyplacac. Guzik prawda. Jest napisany ... Czytaj dalej »
 • + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  Jak można kłamać w oczy?

  OneCoin
  1
  3
  Rating opinii: 3.71 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Postawmy fakty dokonane tzn. Mamy dostęp do ogromnej platformy handlowej, gdzie coiny są w obrocię czyli nie jest to piramida finansowa. Pieniądze biorą się z nowych partnerów owszem, osoby, które sobie zakupiły czyli polecone przez nas nas mają możliwość wydania na platformię. Ludzie czas najwyższy obalić ten mit piramidalny. Fakt zanim powstała platforma dealshaker.com
  Był to ryzykowny biznes, dziś jest inaczej bo są usługi i towary mamy ponad 175000sklepów zarówno indywidualnych jak i biznesowych, Ja zadowolony jestem z zakupów, pokazuje fakty mamy nowe samochody z salonu prosto także na terenie RP. Ludzie czas przemyć oczy z mydła, bo ludzie którzy nagrywają filmy hejtujące oc zarobili niezlą kase za oglądalność, nikogo nie zmuszam ani nie naciskam. Pokazuje fakty ja zrobiłem solidne zakupy inwestując niewiele i życze wam wszystkim miłych zakupów i nie dajcie sobie mydlić oczu. Rozwijamy się z dnia na dzień sprawdźcie sobie z ciekawości dealshaker.com ile biznes sklepów jest dziś a ile będzie za tydzień. Miłego dnia i mądrych decyzji 🙂

  + Dodaj swój komentarz do tej opinii

  ONECOIN MEGA [usuniete]!! NIE DAJ SIE [usuniete]

  OneCoin
  11
  20
  Rating opinii: 0.97 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

  Od administracji: Usuneliśmy niektóre słowa i zdania z tej opinii dodanej przez czytelnika – bo nie można oskarżać firmy o oszustwo, jeżeli firma działa i nie upadła.

  Ale jaja.. Największa obecnie [usuniete] finansowa w Europie a może i świecie OneCoin właśnie wchłonęła upadłą Unaico/OPN/SiteTalk !! http://behindmlm.com/companies/onecoin/onecoin-gobbling-up-euro-scams/

  OneCoin to [usuniete] na MAXa – ktokolwiek ma pojęcie o Krypto – Walutach szybko się połapie w tym [usuniete] !!

  Ostrzegam wszystkich – nie dajcie się zwieść pozorom..

  tak jak w Unaico / OPN były fałszywe Akcje – zwane tam Opcjami na Akcje (Certyfikaty)
  tak tu w OneCoin jest [usuniete] Krypto-Waluta pod postacią Tokenów

  uprawiają ten sam manewr co wcześniej Unaico / OPN
  czyli robią splity które coraz bardziej rozwadniają wartość inwestycji

  6 lat temu przekręt polegał na ściemie że akcje urosną tak jak Akcje rosnącego Facebooka

  tak teraz

  [usuniete] polega na tym że OneCoin urośnie tak jak BitCoin

  przeciwko OneCoin są ostrzeżenia publiczne tak samo jak 6 – 7 lat temu przeciwko Unaico

  Były Zarząd OPN albo to co z niego zostało : Frank Ricketts i Kenny Nordlund albo się pięknie z wszystkiego wycofają albo tak jak Aron, Christian and Stephan Steinkeller (the Steinkeller brothers) – właściciele upadłej piramidki Conligus pojawią się na czele list zarabiających w MLM (kolejna ściema)
  którą OneCoin przejął na początku 2015 roku..

  polecam lekturę  zanim ktoś z byłych członków OPN/SiteTalk się napali na tę super wiadomość http://behindmlm.com/companies/onecoin/onecoin-gobbling-up-euro-scams/

  Google Chrome pięknie tłumaczy 🙂

  a do tego splity, gift karty, pakiety itd.. to wszystko juz bylo wczesniej w Unaico / OPN

  interes robią Greenwood + Ignatowa a teraz Ricketts + Nordlund na naiwnych wpłacających tam kasę ludziach łudzących się że tym razem się uda

  NIECH WAS RĘKA BOSKA BRONI WPŁACAĆ TAM KOLEJNE PIENIĄDZE !!

  aktualnie z [usuniete] OneCoin nie da się albo jest bardzo trudno ruszyć pieniądze (procedura KYC – znana z Unaico / OPN / SiteTalk) – nawet 2 m-ce bez reakcji wsparcia weryfikującego dokumenty

  to jest współczesne gaszenie światła – R.I.P. OPN / SiteTalk

  przez sprzedanie ludzi do kolejnego [usuniete]!!

  28 komentarzy
 • Uciekaćod tego jak najdalej..To przekręt.Widać że już chcą opchnac naiwnym.NIE WCHODZIC W TO BO KASY NIGDY NIE ZOBACZYSZ.Czemu tak szybko rośnie.By frajerów ubrać i zablokować jak w Opn.Nie dotykac-TO PIRAMIDA Czytaj dalej »
  • Film przedstawia że dwóch facetów wyjęło kasę z bankomatu, a nie że onecoin aktywnie buduje struktury w USA. Ciekawe czy pan z drugiej części filmu też będzie taki wygadany jak piramida padnie. Czytaj dalej »
 • Czy mogę prosić jeden dowód na to, że jest to piramida? Dlaczego anonimowy autor posta podaje przykłady innych firm, które upadły i miały MLM? Można przecież zrobić to samo porównanie do milionów innych firm opartych na MLM, które trzymają się doskonale, bo rekomendacje są najlepszym marketingowym motorem napędowym 🙂 Rząd Finlandii... Czytaj dalej »
   • "Wygryw on" - To przedstawiłeś dowód, gratuluję 😉 Czy jak jesteś w sklepie i Twój sąsiad kupuje pomarańcze to mówisz mu, że pomarańcze w Burkina Faso cztery lata temu były zatrute? Wtedy też nie było dowodów, że nie są zatrute. Czytaj dalej »
   • Ja zarobiłem, moi znajomi zarobili. I zarabiamy dalej 😀 Jeśli jesteśmy w gronie tych "dziesiątek" osób to tym bardziej zaszczyt dla mnie 😀 Czytaj dalej »
 • Dowód to będzie jak padnie. A na razie dwa pytania do rozważenia: - dlaczego ta "kryptowaluta" ma zamknięty, niejawny algorytm? - dlaczego nie można jej sprzedawać na wolnym rynku tak jak BTC? - dlaczego zrobili hecę z nieprawdziwą okładka forbesa? - kto i jak ustala kurs onecoina? Czytaj dalej »
  • 1. i 2. - Dlaczego ta „kryptowaluta” ma zamknięty, niejawny algorytm? Dlaczego nie można jej sprzedawać na wolnym rynku tak jak BTC? Ma niejawny algorytm do 70% jej wydobycia, tak aby każdy mógł ją zakupić, a nie tylko programiści i informatycy z nowoczesnymi komputerami, mogącym sobie pozwolić na wydobycie kryptowaluty. Na giełdę ... Czytaj dalej »
   • Nie, to nie była okładka bułgarskiego Forbesa. Ani żadnego innego. To była wykupiona reklama, nie żadna okładka. Tu zdjęcie wykupionej reklamy - w środku, nie na okładce: http://moniquebrown.withjwp.com/imagesrte/d365419/10408956_994070497270227_968558992430283797_n.jpg Nadal twierdzisz że to okładka? Przy okazji: kiedy... Czytaj dalej »
    • 😀 😀 😀 W photoshopie drogi "wygryw on" też mogę pousuwać jakiekolwiek informacje z okładki, żeby kogoś szkalować i "udowodnić", że takiej okładki nie było... Co Ty chcesz udowodnić? Dzisiaj to mogę sobie zrobić zdjęcie z papieżem w 20 minut w photoshopie... A Ignatova była faktycznie na okładce Forbes, ale nie głównego pisma, a... Czytaj dalej »
 • Witam. Kopie kryptowaluty od połowy 2014 roku. Sprzęt do kopania jest dostępny dla każdego. Sha256 są koparki. Do scrypt są koparki. Inne waluty kopie się na kartach graficznych za 400 zł. Komputer nie kosztuje więcej niż 1000 zł. Jest dostępny dla każdego nie tylko dla informatyków i programistów. Zakupić może każdy kto się... Czytaj dalej »
  • Wystarczy trochę pogrzebać, nie tylko na forach bitcoinowców... 🙂 www.onelife.eu - tam są dostępne materiały i dokumenty przeprowadzane przez firmy audytowe i inne organizacje prawne wydające opinie o OneCoin, które miały wgląd do Blockchain. Czytaj dalej »
 • nie ma żadnych dokumentów o których piszesz bo onecoin nie jest kryptowalutą, padło już wystarczająco wiele argumentów, które ów fakt potwierdzają; osoby namawiające do zapisywania się do onecoin popełniają przestępstwo i będą ścigane; sądzę że zasłanianie się wówczas niewiedzą będzie mało skuteczne bo w internecie pełno jest wpisów... Czytaj dalej »
 • Zainwestowałem w OneCoin i co ? teraz tego syfu sprzedać nie mogę bo "ktoś to musi kupić" trzymajcie się od tego jak najdalej złodziejstwo i strata czasu. Przekonałem się straciłem nie polecam nikomu! Czytaj dalej »
  • Co za bzdura !!! w jaki sposób straciłeś jeśli z kursu teraz mieliśmy 0,90 Euro na 1 onecionie czyli prawie 2x więcej a dokładnie wczoraj był split x 4 !!! Pytanie brzmi na czym straciłeś jeśli ja tylko na jednym koncie miałem wszystko x 4 ???!!! Czytaj dalej »
 • Bzdury i jeszcze raz bzdury !!! jedyna możliwość wyciągnięcia kasy na dzień dzisiejszy jest taka że wprowadzasz następne osoby , jeśli dobrze zrobisz strukturę masz z tego nawet 30% z wpłaty tych osób, np. wprowadziłem dwie z pakietami po 7500Euro i z tego otrzymałem ok 3800Euro z tego 60% masz co poniedziałek do wypłaty, jak... Czytaj dalej »
  • Drogi JJ, otóż informuję Cię, że pleciesz androny. Onecoin nigdy nie wyjdzie na żadną giełdę, nawet ich wewnętrzna platforma xcoinx już nie działa. Powolutku temat się sypie bo banki zamykają wszystkie konta, które są powiązane w jakikolwiek sposób z onecoin. Wejście na giełdę miało mieć miejsce w ub. roku, podobnie jak możliwość... Czytaj dalej »
 • One coin , to wymysl. Nie istnieje nic takiego na swiecie. To dla naiwnych . Pare osob kreci biznes , a zaden one coin nie istnieje w swiecie biznesu. Nie dajcie sie . Czytaj dalej »
 • Mam onecoiny, niestety mam problemy z wypłaceniem ich w postaci pieniędzy, ma ktoś może jakiś pomysł jak to zrobić ? Czytaj dalej »
 • + Dodaj swój komentarz do tej opinii  O Autorze

  Dodaj swoją opinię i dzięki temu pozyskaj nowych partnerów i zarabiaj więcej (zobacz jak i dlaczego)

  Dodaj opinię

  Prosimy o napisanie opisu własnymi słowami, nie kopiowanie z innych stron. Teksty będące kopią nie będą akceptowane.