Tupperware

Tupperware
4 (80%) 1 vote

0
0
Rating: 0 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by zwiększyć rating:

Firma Tupperware istnieje już od 1946 roku. Jej założycielem był Earl Tupper i od jego nazwiska firma wzięła swoją nazwę. Oferuje produkty, które charakteryzują się najwyższą jakością, trwałością, wysoką funkcjonalnością oraz nowoczesnym design.

Tupperware Polska należy do międzynarodowej firmy Tupperware Brands Corporation, która działa w ponad 100 krajach na świecie. W sprzedaży dostępne są produkty do przygotowywania potraw, ale też pieczenia, gotowania i podawania ich, a także różne pojemniki do przechowywania żywności oraz mrożenia i przewożenia jej. W Polsce rozpoczęła działalność w 1995 roku.

Sprzedaż produktów

Produkty sprzedawane są w czasie prezentacji kulinarnych, podczas prezentacji w domu, gdzie klienci mogą dokładne obejrzeć produkty i wybrać coś odpowiedniego dla swojego domu. Takie spotkania nazywają się Party Tupperware. Na spotkaniach panuje miła i przyjemna atmosfera. Jeśli dana osoba zaprasza do siebie przyjaciół oraz Konsultantkę Tupperware to staje się Gospodynią Party, która otrzymuje specjalne przywileje, np. darmowe produkty za zrealizowaną na danym spotkaniu sprzedaż. Natomiast Goście mogą skorzystać ze specjalnych ofert.

Produkty

Firma posiada różnorodne kolekcje produktów, np. Do wypieków, Eksperci kuchenni, Finezja, Księżycowa zastawa, Na drogę, Nowa fala, Miseczki, Pojemniki do mrożenia, Pomoce kuchenne, Silikonowe formy, Ściereczki z mikrofibry, Zawsze sypki oraz Nowości pozakatalogowe.

Wybrane produkty: Silikonowe babeczki, Makaronowy Garnuszek, Butelki Aqua, Lunch box „dla Niego”, Tuptusie miseczka, Neo Łyżka do mieszania, Neo Trzepaczka, Stojak na ręczniki, Universal Nóż Szefa Kuchni, Maszynka do mielenia, Finezja Mini miska do ciasta, Wałek do ciasta, Ściereczka do odkurzania, Ściereczka do osuszania, Silikonowa Mata.

Konsultantki

Konsultantka może kupować 40% taniej po jednej sztuce każdego produktu, które później można wykorzystywać jako wzór podczas spotkań Party Tupperware. Konsultantka sama ustala zasady i godziny w jakich chce pracować. Najpierw trzeba wypełnić formularz na stronie internetowej Tupperware. Samej decyduje się o tym, ile chce się zarabiać. Podczas jednego Party Tupperware Konsultantka zarabia średnio około 100 zł. Za przeprowadzenie spotkania otrzymuje marżę ze sprzedaży, która wynosi 23%. Produkty kupuje się po cenach hurtowych, a sprzedaje po cenach detalicznych. Jeśli uzyska się obrót wyższy niż 2500 zł marża może jeszcze wzrosnąć o 2%. Będąc Konsultantką, oprócz pieniędzy, można nabyć wiele produktów, różnych nagród, biżuterię oraz wycieczki.
Rozpoczynając współpracę najpierw trzeba przeprowadzić Party Startowe, które pomaga przeprowadzić doświadczona Menadżerka Tupperware. Jeśli sprzedaż przekroczy 500 zł będzie można odebrać swój Zestaw Startowy, którym jest komplet produktów Tupperware.

Najpierw rozpoczyna się pracę jako Konsultantka, która może brać udział w różnych szkoleniach. Dochód stanowi marża od sprzedanych produktów i może kupować produkty z określonym rabatem. Potem można zostać Menadżerką Grupy Tupperware. Taki status można uzyskać, jeżeli zwerbuje się trzy nowe Konsultantki. Status ten pozwala na otrzymywanie premii menadżerskiej oraz na baranie udziału w konkursach dla Menadżerek. Następnym szczeblem w karierze jest Dyrektorka Regionu, która pracuje z grupami menadżerskimi, którym pomogła powstać. Dostaje dodatkowy dochód, który wynika z marży oraz może korzystać z samochodu służbowego. Najlepsze osoby mogą zostać Dystrybutorem. Każda z takich Dystrybucji ma swoją siedzibę i można tam organizować, np. spotkania z Konsultantkami.

W 2007 roku miała 35,5 mln obrotu, a w 2013 roku 31 mln, co oznacza spadek. Natomiast w 2014 roku miała 28 mln obrotu.


Opinie o firmie

Nie ma opinii, dodaj jako pierwszy.O Autorze

Dodaj swoją opinię i dzięki temu pozyskaj nowych partnerów i zarabiaj więcej (zobacz jak i dlaczego)

Dodaj opinię

Prosimy o napisanie opisu własnymi słowami, nie kopiowanie z innych stron. Teksty będące kopią nie będą akceptowane.