Lyoness sponsorem Wisły Kraków?

Zarząd Wisły Kraków jest na etapie finalizowania umowy sponsoringowej z firmą Lyoness. Dzięki takiej umowie klub może zarobić w przeciągu trzech lat kilka milionów. Klub też będzie mógł sprzedać miejsce na reklamę na swoich koszulkach, które do tej pory były bez logo żadnego sponsora. Jednak nadal klub będzie potrzebował nowego inwestora.

Dziennik Polski zdobył informacje, że Wisła Kraków właśnie doszła do takiego porozumienia z firmą Lyoness. Tak samo wcześniej do porozumienia doszło również z Lechem Poznań, Lechią Gdańsk oraz Legią Warszawa. Dzięki takiej umowie klub każdego roku będzie miał zysk około 1,5 mln złotych i to właśnie dzięki umowie sponsoringowej. Do tego dojdą dodatkowe pieniądze z programu lojalnościowego. To wszystko będzie działało podobnie, jak w innych klubach na świecie, które dostają pieniądze za zakupy robione przez kibiców, czyli klub będzie dostawał jeden procent od każdej transakcji, którą zrobi dana osoba za pomocą karty zakupowej cashback. A to wszystko oznacza, że im więcej kibice będą robili takich transakcji, to tym więcej pieniędzy wpłynie na konto klubu.

Za to wszystko, np. na rękawie koszulek piłkarzy pojawi się logo firmy Lyoness. Jednak nadal do sprzedania będzie najważniejsze miejsce na koszulkach piłkarzy. Wisła liczy tutaj przynajmniej na 2,5 mln złotych rocznie. Może to pozwoliłoby im złapać dystans i walczyć o europejskie puchary.

Skomentuj

pola oznaczone * są wymagane, twój e-mail będzie ukryty
*
*
strona www