Człowiek który zrezygnował z Jeunesse

Opinia o firmie Jeunesse Global

11
9
Rating opinii: 12.45 - polub na FB, G+ lub Tweetnij by opinia była wyżej

Ostatnio na FB lider Jeunesse wrzucił filmik i taki tekst (fragmenty poniżej). Ciekawe spojrzenie na firmę.

link: https://www.facebook.com/janbrykczynski/videos/vb.100000599740266/1279269718769674/?type=2&theater

Otóż kilka minut temu wysłałem do firmy, z którą współpracowałem dokładnie przez rok, czyli do Jeunesse Global moją rezygnację z dalszej współpracy.

(…)
Zapewne, podobnie jak i Ty, od kilku miesięcy obserwowałem spadek dochodów ze współpracy z Jeunesse, który niestety ostatnio zamienił się w zjazd niemal pionowy. Mając na utrzymaniu rodzinę i dwoje dzieci, stałem się bardziej niż do tej pory otwarty na składane mi propozycje biznesowe.
Przedtem przerywałem rozmowę od razu po odebraniu telefonu, od miesiąca przestałem to robić. Zacząłem słuchać składanych mi propozycji, zacząłem na ich temat rozmawiać.

No i komuś bardzo się to nie spodobało. Ktoś doniósł do firmy i nagle bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów moje konto dystrybutora zostało w zeszłą środę zawieszone.

Od razu wysłałem do firmy odpowiedź na przedstawione mi zarzuty i spokojnie czekałem na wyjaśnienie sprawy.

Warto dodać, że już od kilku miesięcy trwała nagonka na mnie, prowadzona przez jednego z czołowych liderów, mająca na celu pozbycie się mnie ze struktur. Co więcej wiem, że powstał plan przewidujący, iż w razie usunięcia mnie z firmy moja silna prawa noga zostanie przeniesiona pod innego lidera.

(…)
Mieliśmy już od dawna kupione bilety lotnicze do Barcelony skąd zaczynał się rejs.
Odlot z Warszawy w sobotę o 6.00.

(…)
nagle o 23.28, na 6 godzin przed naszym wylotem … przyszedł mail. A w nim to jedno zdanie, które przeczytałem chyba ze sto razy:
„Z powodu zawieszania, nie jesteś uprawniony do wzięcia udziału w zbliżającym się rejsie.“
Nie mogłem uwierzyć, że można kogoś tak potraktować. Na 6 godzin przed wylotem!

(…)
Jak wiecie przez ponad 4 lata współpracowałem z firmą MonaVie. I to współpracowałem z dużymi sukcesami. Regularnie utrzymywany poziom Diamenta albo Błękitnego Diamenta – trzy razy na firmowych wakacjach na Hawajach i innych niezliczonych wyjazdach nagrodowych.

Rok temu przejęty razem z innymi aktywami MonaVie przez Jeunesse Global. Naprawdę starałem się zakochać w Jeunesse, tak, jak wcześnie kochałem MonaVie. Może czułeś to samo?!

(…)
Jak to możliwe, że nikt, literalnie nikt z liderów byłej rodziny MonaVie w Polsce nie zarabia dzisiaj tyle co przed rokiem?
Co się stało, nagle wszyscy zapomnieliśmy, jak robi się ten biznes?
Jeśli uważacie, że przesadzam albo ktoś zarzuci mi kłamstwo, to proszę poproście swoich liderów o to, aby pokazali Wam swoje Biura Wirtualne, a szczególnie zakładkę Prowizje. Porównajcie wyniki z lipca zeszłego roku z majem 2016.

Jak to możliwe, że ktoś, kto w MonaVie utrzymywał pozycję Diamenta dzisiaj zarabia poniżej 300 dolarów tygodniowo?
Dlaczego jedyny polski Diament, który choć raz osiągnął obroty wymagane dla tej pozycji, a nie otrzymał jej w prezencie, niemalże nie buduje biznesu w Polsce, a teraz nawet się z niej wyprowadził?
(…)
Nie mogę sponsorować ludzi do firmy, w której są równi i równiejsi, a wiem, co mówię, bo przez krótką chwilą sam byłem wśród tych równiejszych.
Tylko 3 osoby w Polsce miały przepisane punkty z bagażnika MonaVie z możliwością wykorzystania ich bez żadnych ograniczających i trudnych do spełnienia zasad.
Byłem jedną z tych trzech osób.

Nie mogę sponsorować ludzi do firmy, która toleruje fakt, iż jeden z głównych liderów notorycznie łamie zasady i przepisuje ludzi swoich własnych współpracowników tam, gdzie mu się to bardziej opłaca. Namawia ich do zakładania nowych kont na mamy lub innych członków rodziny. Na to są niezbite dowody, a firma je zna i milczy jak zaklęta.

I mógłbym tak ciągnąć dalej i dalej, bo było by jeszcze dużo do powiedzenia, ale tak naprawdę to mi się już po prostu nie chce.

6 komentarzy o “Człowiek który zrezygnował z Jeunesse

  1. Szkoda tylko, że ów człowiek przedstawił tylko jedną stronę medalu, a przemilczał drugą, a mianowicie to, że działając w Jeunesse aktywnie rekrutowali jej partnerów biznesowych do innej firmy.

  2. nie no dlaczego mialby to robic ? ) skoro dystrybutor rekrutuje z innych struktur jeunesse do kyani to oczywiscie jeunesse powinno jeszcze wyslac J.B. na wycieczke zeby mogl powerbowac sobie do kyani na statku 🙂

  3. Zarejestrowałem się w Jeuness, kupiłem pakiet za 5 186,26 PLN (przewalutowanie z Euro na złotówki).
    Zwróciłem produkty w terminie do 90 dni. Firma wykonała zwrot 892,27 $!
    Kupujesz w euro poprzez biuro wirtualne, a firma zwraca Ci środki w dolarach. Strata dla mnie ok 553 zł

    • witaj Marcinie , twoja „strata” jest zapisana w regulaminie jeżeli oddasz produkty w terminie 30 dni masz gwarantowane 100% zwrotu pieniędzy, jeżeli nastąpi to w ciągu 90 dni to już „TYLKO” 90%.

Skomentuj

pola oznaczone * są wymagane, twój e-mail będzie ukryty
*
*
strona www